DSC_9856

Hĺbkové (mechanické) čistenie pleti

Klasické manuálne hĺbkové čistenie pleti sa využíva najmä pri aknóznej pleti s komedónami a zápalmi. Ide o ručné ošetrovanie prejavov akné, pri ktorom sa upchaté mazové žľazy otvoria a prečistia. Pred samotným zákrokom je nesmierne dôležitá príprava pokožky na čistenie.
Základné ošetrenie zahŕňa

1. Odlíčenie/čistenie,
2. Tonizácia
3. Aplikácia enzymatického peelingu
4. Aplikácia zmäkčovadla na pleť /naparenie/
5. Mechanické hĺbkové čistenie
6. Ozonizácia pleti
7. Nanesenie masky na pleť
8. Záverečný krém.

Odporúčaný interval ošetrenia: pri problematickej, aknóznej pleti: 2x mesačne; pri normálnej až zmiešanej pleti: 1x mesačne; pri suchej a citlivej pleti: 1x za 3 mesiace.

Relaxačná masáž tváre a krku

Je veľmi dôležitou súčasťou starostlivosti o pleť. Masáž uvoľňuje nahromadené napätie v tvári, pomáha oddialiť proces starnutia pokožky, pretože sa vďaka nej podporí krvný obeh, cirkulácia v lymfatickom systéme, pružnosť svalov, aktivuje sa produkcia kolagénu a elastínu v koži. Účinky masáže blahodárne pôsobia nielen na aktiváciu kožných buniek, odbúravanie toxických látok a lepšie vstrebávanie kozmetických prípravkov, ale je vynikajúcim prostriedkom príjemnej relaxácie a uvoľnenia napätia a stresu.

DSC_9857
DSC_9856

Relaxačná Masáž tváre, krku a dekoltu

Masáž uvoľňuje nahromadené napätie v tvári, pomáha oddialiť proces starnutia pokožky, pretože sa vďaka nej podporí krvný obeh, cirkulácia v lymfatickom systéme, pružnosť sva-lov, aktivuje sa produkcia kolagénu a elasténu v koži. Účinky masáže blahodárne pôsobia nielen na aktiváciu kožných buniek, odbúravanie toxických látok a lepšie vstrebávanie kozmetických prípravkov, ale je vynikajúcim prostriedkom príjemnej relaxácie a uvoľnenia napätia a stresu.

Mikromasáž očného okolia

Očné okolie je najzraniteľnejšie a najchúlostivejšie miesto našej pleti pre nedostatok mazových žliaz a množstvo podkožného tuku, preto mu musíme venovať dostatočnú starostlivosť. Pomocou mikromasáže očného okolia dosiahneme spevnenie pokožky okolo očí, vyplavenie toxínov a ich odvod do lymfatických ciest. Pravidelným masírovaním sa pokožka premastí a tým sa oddiali jej stenšenie a vznik viditeľných známok starnutia.

DSC_9857
DSC_9856
DSC_9857

Pleťová maska

Farbenie a úprava obočia, farbenie rias

Farbenie a úpravu obočia a farbenie rias robíme ako samostatné úkony alebo aj ako súčasť iných procedúr.

Odstránenie milií

Mílie sú neškodné drobné pupienky na pleti s bielou hlavičkou naplnené keratínom. Najčastejšie sa tvoria v oblastí očí, nosa a líc. Môžu sa objaviť v akomkoľvek veku, najčastejšie sú však k videniu u malých detí. Vznikajú najmä na tvári vo chvíli, keď sú odumreté kožné bunky zachytené pod povrchom kože. Dôvodom vzniku milií je nedostatočná exfoliácia pleti, teda odstránenie odumretých kožných buniek

Depilácia

Depiláciu vykonávame na nasledovných častiach tela: horná pera, brada, tvár, krk, podpazušie, predlaktie, bikiny, stehná, predkolenie, plecia, hrudník, brucho, chrbát.

Klasický peeling

Bamboo a superfacial peeling

Profesionálny chemický peeling

Neostrata

"Chemický peeling je rýchla a vysokoúčinná neinvazívna metóda , ktorá vedie k omladeniu, rejuvenizácií a regenerácií pokožky tváre, krku a dekoltu, ale tiež na iných častiach tela napr. na chrbte, chrbtoch rúk a pod. Chemický peeling je ošetrenie vhodné pre všetkých, ktorí očakávajú rýchle zlepšenie vzhľadu pleti. Používa sa pri ňom kyselina glykolová (alfahydroxykyselina) v rôznych koncentráciách (20 -70%) , ktorá patrí k zlatým štandardom v boji proti vráskam. Kyselina glykolová je ovocná kyselina, ktorá sa získava z cukrovej trstiny. Napomáha uvoľňovať a odstraňovať vrstvu odumretých kožných buniek a optimalizuje bunkovú obnovu pokožky. Vplyvom jej pôsobenia na pokožku dochádza k prejasneniu pleti, zmenšeniu pórov, zvýšenej hydratácii a pružnosti.
Pri pravidelnom ošetrení dochádza k vyhladeniu jemných vrások, zmierneniu až odstráneniu nežiadúcich pigmentácií a jazvičiek po akné. Použitie prípravku s kyselinou glykolovou je vhodné pre suchú, mastnú, či aknóznu pokožku. Okrem kyseliny glykolovej, máme k dispozícii aj kyselinu mandľovú , ktorá je efektívna pri aknóznych prejavoch a mastnej pokožke a kyselinu citrónovú, ktorá redukuje pigmentové škvrny.
Zákrok je potrebné absolvovať 4 až 6-krát podľa stavu kože v dvojtýždňových intervaloch.

Chemickým peelingom docielime zmenšenie pórov, vyhladenie jazvičiek po akné, farebné zjednotenie pokožky, odstránenie akútnych prejavov akné, zmiernenie nadmerného mazu pokožky, rozjasnenie pleti, zvýšenie hydratácie a pružnosti, navodíme tvorbu kolagénu, odstránime prejavy starnutia pleti.”

DSC_9856
DSC_9860
DSC_9858
DSC_9856

Lekársky retinolový peeling

Retinolový peeling ProSystem spoločnosti Neostrata je vysokoúčinný povrchový peeling. Obsahuje 3% retinol, ktorý je jednou z foriem vitamínu A, ktorý patrí medzi hlavné zložky omladzujúcej kozmetiky a komplex Aminofil a NeoCitriate, ktoré pôsobia na tvorbu kolagénu, nabudia tvorbu kyseliny hyalurónovej a napomáhajú spevniť kožný matrix.

Vďaka svojmu patentovanému zloženiu retinolový peeling redukuje jemné ryhy a vrásky, eliminuje jazvičky po akné a tiež spevňuje pokožku. Súčasne redukuje veľkosť pórov, odstraňuje pigmentové škvrny, rozjasňuje a zjednocuje farebný odtieň pleti.

Po peelingu je pleť hladká, pevná a žiarivá.

Tento peeling je vhodný pre všetky typy pleti a pre mierne až stredne ťažké nedokonalosti pleti. Po ošetrení na 2.- 3.deň nastane výraznejšie ošupovanie kože, ktoré pretrváva do cca 7 dní, Zákrok je možné absolvovať o 6 – 8 týždňov, pri citlivej koži o 8-12 týždňov.”