Odstránenie vrások botulotoxínom

Botox je liek v estetickej dermatológii už desaťročia využívaný na odstránenie mimických vrások a nežiadúceho potenia. Je vyrobený z toxínu produkovaného baktériou Clostridium botulinum. Botulotoxín sa aplikuje tenkou ihlou vo veľmi nízkych dávkach do svalov, a tým odstraňuje mimické vrásky na tvári. Samotný účinok botulotoxínu spočíva v blokáde nervového zakončenia, do svalu tak neprichádza nervový vzruch, dochádza  k požadovanému uvoľneniu svalu a výsledkom je napnutie pleti a vyhladenie vrások. Zákrok sa robí ambulantne, je takmer bezbolestný a časovo nenáročný a nevyžaduje žiadnu prípravu.

Indikácie:

 • odstránnie horizontálnych vrások na čele
 • odstránenie vertikálnych vrások medzi obočím – “vrásky hnevu”
 • odstránenie vrások v okolí oči – vrásky „stračej nôžky“
 • odstránenie horizontálnych vrások na krku
 • odstraňovanie tvárových asymetrií

Účinok botulotoxínu nastupuje od 3 do 7 dní , plne sa prejaví do 7-14 dní a trvá zhruba 4 – 6 mesiacov a jeho efekt pomaly odznieva. Opakovanou aplikáciu sa však dĺžka efektu predĺžuje na 9 a viac mesiacov.

Pokiaľ je mimická vráska veľmi hlboká a sú narušené kolagénové vlákna, nemožno očakávať úplné vyhladenie len redukciu vrások, preto sa doporučuje botulotoxín kombinovať s výpĺňovými materiálmi, ako je napríklad kyselina hyalurónová.

Kontraindikácie:
Precitlivosť na liečivo alebo na niektorú z pomocných látok. Zvlášť zvýšenú opatrnosť a prísny dohľad vyžadujú: tehotenstvo,  dojčenie, nervovosvalové ochorenie (Myastenia gravis), poruchy zrážania krvi, zápal v mieste vpichu, užívanie niektorých liekov.

Nežiadúce účinky
Vo všeobecnosti je táto metóda účinná a bezpečná ale vedlajšie účinky sa môžu vyskytnúť a to pálenie, tlak, bolesť hlavy, opuch, svalová slabosť a ptóza (ochabnutie) horného viečka. Tieto komplikácie sú iba dočasné, po niekoľkých hodinách až dňoch ustupujú (ptóza viečka sa upravuje v priebehu 2 až 3 týždňov po aplikácii).

Pokyny po zákroku:
Počas 6 hodín sa nepredkláňať, neľahnúť si, nedotýkať sa ošetrených oblastí, 2 dni necvičiť, nenavštíviť solárium ani saunu, 2 týždne po zákroku neabsolvovať kozmetickú masáž ani iné ošetrenie pleti

Injekčná mezoterapia

]Injekčná mezoterapia je metóda, ktorá sa v estetickej dermatológii používa pri revitalizácii pokožky tváre, krku, dekoltu, pri redukcii celulitídy, a taktiež pri ošetrení vlasov a vlasovej pokožky. Je to revolučná metóda, ktorá dokonale omladí a zhydratuje pokožku hneď po prvom ošetrení, zároveň je to účinný spôsob ako podporiť rast vlasov na hlave. Pri tomto ošetrení, pomocou ktorého sa injekčne povrchovo vpravuje do kože špeciálny roztok – mezoterapeutický kokteil – nezosieťovaná kyselina hyaluronová, vitamíny, antioxidanty, minerály, aminokyseliny, peptidy, rastové faktory, kmeňové bunky, depigmentačné látky, lipolytické látky všetko v závislosti od potrieb kože, čím sa jednotlivé mezoterapeutické  “koktaily” od seba odlišujú.

Po zákroku je koža mierne začervenalá, a sú na nej drobné známky po vpichoch. Počet aplikácii mezoterapie je 2 až 3 krát v závislosti od poškodenia pokožky. Interval medzi jednotlivými ošetreniami je 3 týždne. Potom je vhodné kúru zopakovať o pol roka. 12 hodín po ošetrení je potrebné vyhýbať sa extrémnym teplotám, saunám, kúpeľom, priamemu slnečnému alebo UV žiareniu. Nanesenie make upu je vhodné až na nasledujúci deň.

Liečba vypadávania vlasov

Výťažky z kmeňových buniek
Dermaheal Stem C´rum HL je produkt určený na  injekčnú mezoterapiu vlasov. Jeho účinok spočíva v unikátnom zložení, ktoré obsahuje výťažky z kmeňových buniek. Výťažky z kmeňových buniek a rastové faktory dokážu revitalizovať vlasové vačky. Tento prípravok je určený na zastavenie nadmerného vypadávania vlasov a obnovu rastu vlasov. Aktívne ingrediencie revitalizujú vlasové vačky, stimulujú cirkuláciu krvi (výživa vlasových vačkov) a zlepšujú celkový stav pokožky hlavy.

Indikácie:

 • liečba straty vlasov u mužov a žien rôzneho pôvodu
 • poruchy štruktúry vlasov (jemné, suché a rozštiepené vlasy)
 • ochorenia pokožky hlavy (nadmerné mastenie, lupy)

Vlasová mezoterapia
Injekčná aplikácia mezoterapeutických  roztokov do pokožky hlavy.  Prípravky, ktoré sú pri mezoterapii aplikované, obsahujú väčšinou komplex minerálov, stopových prvkov, peptidov alebo dokonca rastových faktorov a iných účinných látok na obnovenie rastu vlasov. Vaše vlasy budú pevné, lesklé, pružné, nebudú  sa lámať, strapkať ani vypadávať, zredukuje sa mastnenie pokožky hlavy a lupiny,  navyše proti všetkým týmto javom pôsobí mezoterapia aj ako prevencia. Zlepší sa zároveň prekrvenie vlasovej pokožky a jej hydratácia.

Indikácie:

  • liečba straty vlasov u mužov a žien rôzneho pôvodu
  • poruchy štruktúry vlasov (jemné, suché a rozštiepené vlasy)
  • ochorenia pokožky hlavy (nadmerné mastenie, lupy)
  • problém s dorastaním vlasov

Kontraindikácie:

 • Tehotenstvo a dojčenie
 • Akútny zápal kože
 • Autimunitné ochorenia
 • Vírusové ochorenia

Plazmaterapia
Liečba vlastnou krvnou plazmou predstavuje aplikáciu  vlastnej telesnej tekutiny pacienta – plazmy, do pokožky hlavy. Plazma predstavuje tekutú zložku krvi, v ktorej sú umiestnené rôzne krvné elementy. Stimuláciou vlastnými zárodočnými bunkami zlepšíme mikrocirkuláciu v okolí vlasových folikulov a ich bunkový metabolizmus, čím naštartujeme rast zdravých a pevných vlasov. Krvné doštičky spolu s rastovými faktormi „prelaďujú“ vlasové folikuly z fázy vypadávania do fázy rastu.Vlastná plazma súčasne zlepšuje lokálnu imunitu vlasovej pokožky, regeneruje ju, preto ju úspešne využívame aj k liečbe seborey.

Klientovi se odoberie malé množství krvi a po odbere se pomocou centrifúgy oddelí plazma od ostatných zložiek krvi a potom sa aplikuje injekčne do vlasovej pokožky. Celý zákrok trvá cca 30 minút. Výhodou tohto ošetrenia je, že nemá žiadne vedľajšie účinky, pretože sa do tela nedostáva žiadna chémia iba telu vlastná plazma.

Indikácie

 • liečba straty vlasov u mužov a žien rôzneho pôvodu
 • poruchy štruktúry vlasov (jemné, suché a rozštiepené vlasy
 • ochorenia pokožky hlavy (nadmerné mastenie, lupy – seborea)
 • problém s dorastaním vlasov

Kontraindikácie

 •  Tehotenstvo a dojčenie
 • Akútny zápal kože
 • Autimunitné ochorenia
 • Vírusové ochorenia
 • Poruchy koagulácie

Kruhy pod očami - kyselina hyalurónová

Kruhy pod očami sú  bežnou súčasťou oslabenej a dehydratovanej pokožky pod očami a vznikajú z rôznych dôvodov – únava, nedostatočné prekrvenie pokožky, alebo nezdravý životný štýl. Často môžu byť kruhy aj dedičné.Čím je pokožka pod očami jemnejšia a tenšia, tým viac presvitá podklad a vznikajú tmavé kruhy. Riešením je aplikácia kyseliny hyalurónovej do pokožky pod očami, čím dochádza k vyplneniu  strateného objemu, a tým aj odstráneniu tzv. tmavých kruhov. Na odstránenie kruhov pod očami používame výplňový materiál na báze HA špeciálne určený na ošetrenie jemnej a citlivej oblasti okolia očí, ktorý má výnimočné zloženie. Okolie očí nadobudne jednotný odtieň, rozjasnenie a vyplnenie spodného viečka.

Po aplikácii môže vzniknúť mierne začervenanie a ľahký opuch, ojedinele aj modrinky, ktoré sa vstrebú v priebehu niekoľkých dní. Po aplikácii je zakázané vystavovať ošetrenú oblasť intenzívnemu teplu – slnko, sauna, solárium a chladu. Dĺžka trvania účinku kyseliny hyalurónovej je individuálna približne 6-12 mesiacov.

Mezobotox

Mezobotox je omladenie tváre s využitím injekčnej aplikácie botulotoxínu vo vysokom riedení a mezoterapeutického “kokteilu” do pokožky. Botulotoxín s mezoterapeutickým roztokom obsahujúcim nezosieťovanú kyselinu hyalurónovú , aminokyseliny, vitamíny, minerály, antioxidanty a ďalšie účinné látky sa malými vpichmi aplikuje do povrchovej vrstvy kože. To znamená, že svaly pod miestom aplikácie nie sú ovplyvnené, a tým je zachovaná pôvodná mimika tváre.

Efekt ošetrenia spočíva v rejuvenizácii tváre, vyhladení jemných vrások. Ďalším efektom je zmenšenie pórov, redukcia tvorby mazu a potenia v ošetrovanej oblasti. Pokožka vyzerá mladšie, hladšie a prejasnene. Ošetrenie je vhodné aplikovať na oblasť líc a dolnej časti tváre, dochádza k podvihnutiu kontúr tváre, taktiež sa pekne zjemnia vrásky v oblasti brady a kútikov úst.

Mezobotox sa aplikuje na tvár, krk a dekolt. Ošetrenie je vhodné kombinovať s aplikáciou botulotoxínu do svalu (napr. na čele, v okolí očí), klasickou mezoterapiou alebo plazmaterapiou.

Zákrok je nebolestivý, pacient má pred ním aplikovaný anestetický krém. Nástup účinku je behom 4 dní a plne sa vyvinie do 14 dní, pretrváva 3-6 mesiacov, opakovať ho možno najskôr za 3 mesiace.

Po zákroku môže byť mierne začervenanie, výnimočne môžu vzniknúť v mieste aplikácie modrinky. Ošetrenie je možné podstúpiť celoročne a po zákroku je odporúčané nevystavovať sa slnečnému žiareniu

Nadmerné potenie - liečba botulotoxínom

Jedným zo spôsobov odstránenia nadmerného potenia je injekčná aplikácia  botulotoxínom. Botulotoxín blokuje prenos nervového vzruchu na potnú žľazu, čím dochádza k výraznej redukcii sekrécie potu v ošetrenej oblasti. Používa sa na liečbu nadmerného potenia v oblasti dlaní, podpazušia a chodidiel. Zákrok aplikácie botulotoxínu nie je komplikovaný. Práve naopak, zákrok sa vykonáva ambulantne a trvá len veľmi krátko.

Botulotoxín sa aplikuje tenkou ihlou, preto vpichy takmer necítite. To, koľko vpichov je potrebných aplikovať, závisí od veľkosti problematickej lokality. Bezprostredne po aplikácií sa môže nakrátko objaviť začervenanie alebo drobné modrinky, ktoré do niekoľkých dní vymiznú.Efekt zákroku nastupuje po 2 – 3 dňoch a celkovo sa rozvinie do 2 – 3 týždňov. Pri aplikácii do podpazuší a dlaní pretrváva jeho efekt 6-10 mesiacov.

Po zákroku potenie zostáva, ale iba v primeranej miere. Botulotoxín totiž blokuje iba tzv. ekrinné potné žľazy, kým apokrinné neovplyvňuje. Týchto je však minimálne množstvo.

KONTRAIDIKÁCIE

 • Tehotenstvo a dojčenie
 • Autoimunitné ochorenia

Pokyny po zákroku:
Počas 6 hodín sa nepredkláňať, neľahnúť si, nedotýkať sa ošetrených oblastí, 2 dni necvičiť, nenavštíviť solárium ani saunu, nepiť alkohol.

Drakula terapia - Plazma terapia - omladenie vďaka vlastnej krvi

Omladenie vlastnou krvou, tzv. Drakula terapia patrí medzi veľmi obľúbené prirodzené ošetrenia zo sveta antiagingu. Tajomstvo Drakula terapie spočíva v tom, že krvná plazma obsahuje rôzne rastové faktory a bielkoviny, ktoré regenerujú pokožku, podporujú a urýchľujú jej hojenie. Týmto spôsobom sa pokožka začína opäť omladzovať.
Liečba vrások vlastnou obohatenou plazmou je síce jednoduchá, účinná metóda na vyhladenie vrások a naštartovanie tvorby kolagénu v povädnutej koži, ale pokiaľ pri nej nepoužívate najkvalitnejšie medicínske pomôcky, ktoré ponúka trh, nie je tak účinná.

V našej praxi používame výhradne najnovšiu certifikovanú technológiu získavania obohatenej plazmy PRGF, ktorá sa líši od získania obyčajnej plazmy obyčajnými skúmavkami. MEAPLASMA, kde sa zachováva 3 až 4 násobne viac trombocytov. Plazma bohatá na krvné doštičky (platelet-rich plasma, PRP) sa extrahuje. Obsahuje vysokú koncentraciu rastových faktorov, ktoré podporujú omladenie kože, ale fungujú tiež ako urychlovač prirodzeného procesu hojenia. Tým viac pracujú Vaše rastové faktory pre Vašu pleť.

Výhodou ošetrenia obohatenou autonómnou plazmou – MeaPlasmou PRGF je, že v porovnaní s ostatnými technikami ide o využitie vlastnej krvi a neaplikujú sa cudzorodé látky. Neexistuje žiadne iné prírodné sérum, ktoré by obsahovalo viac prírodných proteínov, rastových faktorov, ktoré má lepšie reparačné schopnosti ako Vaša vlastná plazma. Pacientovi je aplikovaná jeho vlastná plazma, tým sa vylučujú všetky možné riziká, vedľajšie účinky, alergické reakcie alebo akékoľvek ďalšie komplikácie.

Miesta vhodné na ošetrenie Drakula terapiou
Tvár, vlasová časť hlavy, krk, dekolt, ruky, brucho

Priebeh zákroku:
Po konzultácii bude klientovi odobratá krv. V špeciálnej centrifúge sa krv odstredí, Po odstredení krvnej plazmy je látka okamžite podaná do miest určených na ošetrenie – formou mezoterapie alebo objemovým vyplnením. O spôsobe podania rozhodne lekár podľa toho, ako výrazné sú známky starnutia pleti a ktorú časť tela je potrebné ošetriť.

Samotný zákrok trvá asi 20-30 minút, je takmer bezbolestný, u citlivejších pacientov možno pred zákrokom aplikovať na ošetrovanú lokalitu anestetický krém.

Po zákroku sa v mieste aplikácie môže objaviť malý opuch, ľahké začervenanie alebo drobné modrinky. Všetky tieto prejavy v priebehu niekoľkých dní odznejú. Na druhý deň je možné po nanesení makeupu absolvovať bežný pracovný program  bez viditeľných stôp po zákroku.

Výsledný efekt:
Pozitívne účinky plazmaterapie su viditelné hneď po ošetrení a plne sa prejavia po cca 3 týždňoch. Efekt sa v priebehu nasledujúcich cca 3-6 mesiacov rozvíja a pretrváva v priemere 12 mesiacov v závislosti od typu pokožky.

Pre dosiahnutie maximálneho efektu je vhodné terapiu opakovať 2-3x v mesačných intervaloch, následne 2x ročne.

Indikácie k ošetreniu:

 • Celková regenerácia, zlepšenie štruktúry a omladenie pleti na bunkovej úrovni

 • Ošetrenie jemných vrások, vypnutie a vyhladenie pleti

 • Ošetrenie dehydrovanej a povädnutej pleti

 • Ošetrenie vrások a kruhov pod očami

 • Liečba vypadávania vlasov,  stimulácia vlasových korienkov, zlepšenie kvality

 • Liečba jaziev /napr. po akné/,  strií

 • Prevencia starnutia

Radiesse

Radiesse je aktívny materiál, ktorý súčasne vypĺňa, stimuluje a liftuje pokožku tváre i tela. Produkcia kolagénu sa s pribúdajúcim vekom spomaľuje a tak pleť stráca svoju pružnosť a mladistvý vzhľad. Jeho účinná zložka kalciumhydroxyapatit stimuluje náš prirodzený kolagén k jeho novotvorbe.
Jednou aplikáciou dosahujeme dvojitý účinok – po aplikácií výplne sa objaví okamžitý účinok – vyplnenie a vyhladenie vrásky či doplnenie chýbajúceho objemu. V priebehu nasledujúcich 6 mesiacov prebieha stimulačný efekt novotvorby kolagénu.

Výplň aplikujeme do oblasti celej tváre, s výnimkou pier, glabely a tenkej kože pod dolnými viečkami.

Kontraindikácie:
tehotenstvo, dojčenie, akútna infekcia,autoimunitné ochorenia, poruchy koagulácie

Radiesse aplikujeme podobne ako výplň kyseliny hyalurónovej, injekčne ihlou alebo kanylou do podkožia. Samotná aplikácia  nie je nebolestivá, po aplikácii môže vzniknúť mierne začervenanie, opuch a drobné modrinky. Ihneď po aplikácii je možné vykonávať bežné denné aktivity.

Dĺžka efektu závisí od veku, typu pleti, metabolizmu a životného štýlu. Účinok pretrváva v priemere 1,5 – 2 roky. Viacero klinických štúdií preukázalo bezpečnosť a účinnosť výplne. Dodnes neboli zaznamenané žiadne kalcifikácie mäkkých tkanív alebo kostí, žiadna tvorba granulómov alebo iné nežiadúce reakcie.

Indikácie k ošetreniu:

 • Obnovenie objemu tváre

 • Obnovenie objemu lícnych kostí

 • Redukcia hlbokých nasolabiálnych rýh

 • Korekcia padnutých ústnych kútikov

 • Korekcia kontur čeľusti

 • Korekcia tvaru nosa

 • Zväčšenie brady

 • Spevnenie a vyhladenie ochabnutej kože na krku a dekolte

 • Vyhladenie a doplnenie chýbajúceho objemu na rukách

 • Zlepšenie kvality pokožky

Vyplnenie vrások, zväčšenie pier kyselinou hyalurónovo

Kyselina hyalurónová je prírodná látka, ktorá je dôležitou a prirodzenou súčasťou nášho organizmu. Procesom starnutia produkcia tejto látky v organizme klesá a naša pokožka stráca elasticitu, je menej hydratovaná a objavujú sa prvé vrásky.
Aplikácia kyseliny hyalúronovej je obľúbenou metódou na vyrovnanie hlbších vrások, napríklad nosovo-ústnych rýh, vrások na čele, nad hornou perou, prípadne na vystuženie kontúry hornej pery, či zväčšení pier, alebo nechirurgické nadvihnutie ústnych kútikov.

Lekár aplikuje látku vo forme priehľadného gélu tenkou ihlou priamo pod vrásku. Injekcia je mierne bolestivá, preto je možné zákrok vykonávať aj v lokálnom znecitlivení. Zákrok trvá 15 až 30 minút a bezprostredne po jeho ukončení sa môže v mieste vpichu objaviť drobný opuch alebo začervenanie. Ide o dočasný stav, ktorý spravidla zmizne behom jedného či dvoch dní, maximálne do týždňa. 48 hodín po zákroku je materiál voľne pohyblivý, a preto nie je vhodné zapájať mimiku v ošetrovanej oblasti a taktiež sa tejto oblasti neodporúčame dotýkať.

Po ošetrení sa neodporúča vystavovať pokožku slnečnému žiareniu,vystavovať sa extrémnym teplotam (chlad a teplo – solárium, sauna, kúpele, iné.) Výhodou tejto metódy je jej okamžitý a pomerne dlhotrvajúci efekt, čo je  9 až 18 mesiacov v závislosti od druhu aplikovaného materiálu. Aplikácia výpňových materiálov je dobre kombinovateľná aj s botulotoxínom a ďalšími technikami slúžiacimi na odstránenie vrások.

Indikácie k ošetreniu:

 • vyrovnanie hlbších vrások

 • vrásky na čele

 • nosovo – ústne ryhy

 • vrásky nad hornou perou

 • nadvihnutie ústnych kútikov

 • zväčšenie objemu pier

 • podvihnutie čŕt tváre