DSC_9856
DSC_9860

Ultrazvukové čistenie pleti (Skin scrubber)

Koža je prvou bariérou a ochranou nášho organizmu pred okolitým prostredím. Hĺbkové čistenie pleti je jedným zo základných ošetrení, ktoré ju pomáhajú udržiavať zdravú, sviežu a v ideálnej kondícii. Jeho forma a realizácia závisí od typu pokožky a veku človeka. Skin scrubber je technológia, ktorá sa používa na ultrazvukový peeling a hĺbkové čistenie pleti bez naparovania a vytláčania. Ide o efektívny a moderný spôsob hĺbkového čistenia pleti. Pomocou jemnej kovovej platničky a nízkofrekvenčného ultrazvuku sa ním odstraňujú povrchové odumreté vrstvy pokožky.

Ošetrenie je príjemné a nebolestivé s okamžite viditeľným výsledkom. Ultrazvuk pomáha uvoľniť zanesené póry, zosvetliť pigmentové škvrny, odstrániť mílie, krupicu, zjemniť vrásky a jazvy, či zbaviť pokožku od akné, odumretých buniek a nečistôt. Ultrazvuk zbaví vašu pleť nadbytočného podkožného tuku a opuchov a zregeneruje pokožku. Nová koža po ošetrení je jemná, viditeľne vyhladená, prekrvenejšia, rozžiarenejšia, pevnejšia a mladistvejšia, a vie tiež lepšie absorbovať vitamínové a iné kozmetické produkty.

Pravidelné hĺbkové čistenie pleti ultrazvukovými vlnami pomáha k spomaleniu starnutia vašej pleti. Ultrazvukový peeling je vhodný pre všetky vekové kategórie, pre všetky typy pleti, je obzvlášť vhodný pre mastejšiu a aknóznu pleť, vrátane citlivej. Ultrazvukové čistenie pleti sa odporúča každé 4 týždne.

Kontraindikácie: kožné ochorenia, akútna infekcia, herpes, tehotenstvo, kardiostimulátor, srdcovo-cievne ochorenia, kĺbové preparáty, epilepsia

Diamantová mikrodermabrázia

Diamantová mikrodermabrázia patrí medzi najefektívnejšie formy povrchového peelingu kože. Je to bezbolestná metóda zbrusovania pleti, pri ktorej dochádza k jemnému obrusovaniu povrchovej vrstvy pokožky a zároveň vákuovému odsávaniu odumretých bu-niek a nečistôt použitím diamantových hlavíc.

Koža po ošetrení vyzerá zdravšie, je odľahčená, vyhladená a jemná, preto všetky účinné látky sa rýchlejšie absorbujú, čo umožní lepšiu výživu pokožky. Jedná sa o veľmi šetrnú metódu vhodnú pre každý typ pleti, pomocou ktorej dosiahnete okamžité viditeľné výsledky.

Môže sa použiť na ošetrenie rôznych časti tela, najčastejiše tváre, dekoltu, a chrbtov rúk. Sériou ošetrení môžeme očakávať vyhladenie jemných vrások, hĺbkové čistenie a zmenšenie pórov, minimalizovanie jazvičiek po akné, odstránenie povrchových pigmentových škvŕn, rozjasnenie a regeneráciu pleti.

Kontraindikácie: Kontraindikácie: keloidné jazvy, aktívny herpes , akné v zapálenom štádiu, aktívna rozacea, ekzém, rakovina kože, bradavice, nestabilný diabetes, autoimunitné systémové ochorenie, hepatitídy

Diamantová mikrodermabrázia
DSC_9894
Oxybrázia

Oxybrázia (OXYPEEL)

Oxybrázia je bezbolestné ošetrenie pleti, ktoré pri sérií ošetrení výrazne zlepšuje vzhľad a štruktúru pokožky. Jedná sa o tlakový peeling pomocou fyziologického roztoku. Oxybrázia je určitá forma mikrodermabrázie. Jej hlavným cieľom je účinne a úplne bezpečným spôsobom odstrániť zrohovatenú pokožku, vďaka čomu sa obnovuje proces obnovy buniek, čiže hojenie pokožky. Opakovaná aplikácia ošetrenia pôsobí aj na zamšu, podporuje syntézu kolagénových a elastických vláken, vďaka tomu sa zvyšuje pružnosť pokožky a vyhladzujú sa povrchové vrásky. Oxybrázia urýchľuje odstraňovanie uhrov, redukuje mazotoky a pôsobí na anaeróbne baktérie, ktoré spôsobujú akné. Pri oxybrázii sa využíva aj terapia chladom, ktorá sceľuje a posilňuje steny cievok.

Tento typ ošetrenia môžu absolvovať aj osoby s jemnou a citlivou pleťou aj osoby s rozaceou, čiže začervenaním tváre a rozšírenými cievkami. Výhodou je, že nemá ani jednu kontraindikáciu.

Rádiofrekvencia (termoliflting)

Rádiofrekvencia ako neinvazívny lifting tváre sa v estetickej medicíne využíva už mnoho rokov. Napriek tomu je celosvetovým trendom v kozmetike. Princípom ošetrenia je šetrné prehrievanie hlbších vrstiev kože, čo v konečnom dôsledku vedie ku vypnutiu kože a novotvorbe kožného väziva – kolagénu, ktorý je najviac zodpovedný za vzhľad kože. Výsledkom je dokonalejší vzhľad tváre, vypnuté línie okolo očí, nosa a úst, vyhladené alebo zjemnené vrásky, odstránenie podbradku. Rádiofrekvencia je veľmi účinná aj na problematickú pleť (akné, jazvičky, rozšírené póry), obnovuje poškodené tkanivo, sťahuje rozšírené póry, rieši zápalové procesy. Využíva sa aj na omladenie chrbta rúk.

Výhody tejto šetrnej metódy sú: príjemné a bezbolestné ošetrenie, možnosť celoročného využitia, nezávislosť na opálenej pokožke, časovo nenáročná metóda, bez rekonvalescencie a zdravotných rizík, okamžitý efekt. Počas ošetrenia môže dôjsť len k prechodnému začervenaniu pleti, ktoré je však krátkodobé. Vnímate iba pocit príjemného tepla v ošetrovanej oblasti, ktorý nemá žiadne vedľajšie účinky. Navodzuje veľmi príjemný stav relaxácie.

Rádiofrekvencia
DSC_9886
DSC_9856
DSC_9857

Bezihlová (neinvazívna) mezoterapia

Mezoterapia je moderná, vysokoúčinná a efektívna antiagingová procedúra, ktorá vpravuje priamo do pokožky kokteil vitamínov, kyselina hyalurónovú a iné účinné látky.

Bezihlová mezoterapia alebo inak elektroporácia pomocou kladných a záporných pólov vytvára na pokožke mikrokanáliky až do hĺbky 4mm, cez ktoré sa aplikované látky dostávajú do pokožky rýchlejšie a do jej hlbších štruktúr. Ide o špeciálne prístrojové ošetrenie, ktoré podporuje tvorbu kolagénu a elastínu a okamžite obnovuje, rozjasňuje, hydratuje pokožku a vyrovnáva vrásky. Efekt omladenia je viditeľný už po prvom ošetrení.

Mezoterapiu využívame na vyhladenie vrások na tvári, krku a dekolte, mimických vrások okolo očí, úst, nazolabiálne vrásky, na obnovu elasticity, tonusu pokožky, celkové zjemnenie pokožky, omladenie a vypnutie pleti, zmenšenie pórov, zjemnenie jaziev, liečbu hyperpigemntácii, stareckých škvrn a strií.

Terapia je vhodná pre mužov a ženy bez rozdielu veku. Kontraindikácie: tehotenstvo, dojčenie, kardiostimulátor, aktívny herpes , bradavice, nestabilný diabetes, autoimunitné systémové ochorenie, hepatitídy

Ozonizér

Ozonizácia pleti patrí medzi základné ošetrenie v kozmetických salónoch. Ozonizér je špeciálny prístroj, ktorý má na konci sklenenú trubicu. V nej sa nachádza ionizovaný plyn a vysokofrekvenčný prúd. Práve ich spojením dochádza k starostlivosti o pleť. Keď sa prístroj zapne a dotkne sa pokožky, môžete v trubici vidieť malé elektrické iskričky. Prítomný vzduch sa postupne mení na ozón , čo má za následok zlepšenie prekrvenia a upokojenie pokožky, stiahnutie pórov, zároveň sa pleť bude prečisťovať a dezinfikovať. Prístroj sa používa najmä po hĺbkovom čistení aknóznej pleti pre jeho dezinfečné a antiseptické účinky.

Ozonizácia sa odporúča aj na liečbu kožných problémov ako psoriáza, ekzémy.

Ozonizér

Lokálna kryoterapia - liečba chladom

Kryoterapia - liečba chladom je neinvazívna bezbolestná metóda, ktorá využíva pri svojej činnosti mínusové teploty. Dochádza pri nej k lepšej mikrocirkulácii, tvorbe vlastného ko-lagénu a obnove kože, vďaka čomu je pleť pružnejšia a mladšia. Zásobuje pleť kyslíkom a tým jej dodáva sviežosť. Pokožka sa okysličí, podporia sa regeneračné procesy a zjemnia sa vrásky. Okrem toho má aj protizápalový, tonizačný účinok a uzatvára póry, V dermatológii sa využíva pri liečbe akné, jaziev, rozaceí, perioralnej dermatitídy, ako aj pri odstraňovaní nežiaducich pigmentácií, proti cellulitíde a striám, ale takiež ju využívame aj na omladenie.

Pokožka po kryoterapii dokáže prijať kozmetické prípravky oveľa lepšie, pretože prenikajú do hlbších vrstiev pokožky, takže je ich použitie oveľa efektívnejšie.Aby ošetrenie prinieslo viditeľné výsledky, je potrebné ho absolvovať aspoň jedenkrát do týždňa.

Ionoforéza (Galvanická žehlička)

Ionoforéza funguje na základe galvanického prúdu, ktorý na základe pozitívneho a negatívneho nabitia povzbudzuje bunky k lepšej aktivite. Umožňuje preniknúť účinným látkam cez pokožku do hlbších vrstiev pomocou účinku elektrického prúdu. Efekt prieniku do kože sa znásobuje využitím pórov a výstupov potných a mazových žliaz. Kladné ióny čistia póry od nečistôt, make-upu, mazu v hĺbke pórov, záporné ióny zvyšujú schopnosť pokožky absorbovať výživu a látky z kozmetických prípravkou používaných pri ošetrení, čím vstupujú do hlbších vrstiev pokožky. Po jej očistení, následne použité vyživujúce látky a gély sa transportujú hlbšie do pokožky. Pokožka je viac hydratovaná a pleť sa napne, čo vrásky vyrovnáva a redukuje. Galvanická žehlička je vhodná pre zrelú pleť s viditeľnými vráskami, pleť, ktorá stratila pružnosť a pevnosť, pleť s rozšírenými pórmi, suchú a málo vitálnu pleť. Galvanická žehlička redukuje tmavé kruhy a vačky pod očami a vypína ochabnutú pokožku. Po ošetrení je pleť v tóne zjednotená, neostáva nijako podráždená ani začervenaná.

Táto procedúra je veľmi príjemná, relaxačná a celkovo revitalizačná

Sonoforéza

Sonoforéza

Sonoforéza je bezbolestná, šetrná metóda hĺbkového vpravovania aktívnych látok do pokožky. Sonoforéza je transport kozmetických alebo farmakologicky účinných látok do hlbších vrstiev kože pomocou ultrazvuku.

Táto procedúra je veľmi príjemná, relaxačná a celkovo revitalizačná.